Wrocławski Dom Literatury [WYDARZENIA]

Kalendarium wydarzeń w klubie Proza: 14.08-27.08.2017

19-20 sierpnia, 17.00 Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus 2017
W każdy wieczór trwania Buskerbusa PROZA staje się klubem festiwalowym, w którym odbędzie się wyjątkowe widowisko artystyczno-rozrywkowe: BuskerBus Kabaret (kuglarstwo, taniec, teatr i muzyka). Wstęp wolny.
20 sierpnia , 18.00 Kino w PROZIE. Filmowe biuro podróży: Skandynawia
W każdą niedzielę zapraszamy w filmową podróż do innego kraju, w której przewodnikami będą wybitni reżyserzy (kraje skandynawskie przybliżą nam: Joachim Trier i Baltasar Kormákur). Podwójny seans składający się z niebanalnych dzieł + przekąski inspirowane kuchnią danego kraju. Wstęp wolny.
22 sierpnia, 19. 00 Niepokój/Disquiet Improwizacja inspirowana Księgą Niepokoju Fernando Pessoi. Wstęp wolny.
23 sierpnia, 19.00 Narwani z kontekstu
Teatr komedii improwizowanej przedstawia jedyne takie SHOW w Polsce. Celebryci, polityka, najnowsze i najciekawsze wydarzenia – to wszystko wrzucone do NARWANEGO gara. Wstęp płatny.
24 sierpnia godz. 19.00 Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze: Łukasz Orbitowski
Autorski cykl Irka Grina, w którym wydawca i literat, a także kurator ESK2016, w każdy trzeci czwartek miesiąca zaprasza do rozmowy o literaturze pisarzy, dziennikarzy czy naukowców. Wstęp wolny.
26 sierpnia godz. 20.00 (Per)wersje w kulturze
Spotkanie dyskusyjne z udziałem Rafała Różewicza, Jakuba Skurtysa, Joanny Pawłusiów i Piotra Jemioły poświęcone perwersjom w kulturze, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnienia perwersji rozgrywanego na gruncie współczesnej literatury. Za punkt wyjścia do dyskusji…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *