Wrocławska straż miejska ratuje karpie

Wrocławska straż miejska sprawdza punkty, w których sprzedawane są żywe ryby. Kontrole dotyczą m.in przechowywania karpi.

Jak mówi Waldemar Forysiak z wrocławskiej straży miejskiej, sprawdzane jest także w jaki sposób ryby są transportowane do domów klientów. – Należy to robić w taki sposób, żeby ryba miała naturalną pozycję ciała, nie dotykała toreb foliowych. Jest to zabronione, ryba się wtedy dusi. Są specjalne siatki – tłumaczy.

Amatorów kupowania żywego karpia, przynajmniej we Wrocławiu, nie brakuje. – Nie wierzę tym zapakowanym filetom, że to jest świeże. Chcemy obejrzeć rybkę, wybrać ją, jeżeli jest ładna wrzucamy ją do wanny, ona sobie dzień popływa, oczyści się i dopiero wtedy ją oprawiamy – mówią kupujący

Jeżeli jesteśmy świadkami niewłaściwego traktowania czy uśmiercania karpi, wrocławska straż miejska prosi o kontakt. Niewłaściwe traktowanie ryb traktowane jest, jak znęcanie się nad zwierzętami i grozi za to nawet kara więzienia. 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *