Wrocławska Iglica zabezpieczona jak statek. Została pokryta specjalną farbą

Inicjatorzy i wykonawcy prac poinformowali dziś we Wrocławiu o szczegółach związanych z renowacją Iglicy. Liczący prawie 100 metrów wysokości kolos został poddany renowacji pierwszy raz od 1979 roku. Jak mówi jeden z inicjatorów remontu Krzysztof Kosior – żeby iglica zachowała blask na jeszcze dłużej użyto do tego wyjątkowo trwałej farby:

– To są farby, które stosuje się też na statkach. Środowisko morskie jest jednym z najlepszych weryfikatorów. To co wytrzymuje na morzu, to na lądzie na pewno wytrzyma. Ten system na pewno się sprawdzi – mówi Krzysztof Kosior.
Wrocławską iglicę po remoncie próbowano postawić do pionu dwukrotnie. Pierwszy raz zabieg nie udał się, ponieważ złamał się cokół przy jednej z nóg. Ostatecznie odnowioną iglicę możemy oglądać od połowy marca.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *