Wrocławscy żużlowcy zdobywali pierwsze punkty na Olimpijskim

Drużyna Betardu Sparty pokonała treningu punktowanym Unię Tarnów 60:30. Był to ostatni sprawdzian formy wrocławian przed niedzielną inauguracją Ekstraligi.

Po serii treningów na cudzych obiektach wrocławianie po raz pierwszy wystąpili na odremontowanym Stadionie Olimpijskim. Inauguracja była udana. Zespół Rafała Dobruckiego pokonał pewnie pierwszoligowców z Tarnowa. W ekipie Unii jedynie Szwed Peter Ljung był równorzędnym rywalem dla żużlowców Betardu Sparty.
Gospodarzom w odniesieniu wysokiego zwycięstwa nie przeszkodził brak Taia Woffindena oraz czołowego juniora Maksyma Drabika. Anglika z powodzeniem zastąpił Vaclav Milik. Czech nie przegrał z żadnym zawodnikiem Unii i zakończył zawody z dorobkiem 14 punktów. Coraz lepiej radzi sobie powracający do ścigania po kontuzji Maciej Janowski. Popularny „Magic” z 12 punktami był drugim najlepiej punktującym zawodnikiem drużyny wrocławskiej. Z oceną aktualnej formy Janowskiego należy jednak poczekać do konfrontacji z bardziej wymagającym rywalem. Póki co, wychowanek Sparty nie znalazł się w ogłoszonym przez trenera Dobruckiego składzie na inauguracyjny mecz ekstraligi z Unią w Lesznie. Spotkanie ma zostać rozegrane w niedzielę 16 kwietnia o godz. 19.00. Nie wiadomo jednak, czy rywalizacja dojdzie do skutku. Z powodu niekorzystnych prognoz pogodowych władze Ekstraligi rozważają bowiem przeniesienie całej pierwszej kolejki rozgrywek na inny termin. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Unia Tarnów – 301. Peter Ljung – 11 (2,3,2,2,2)2. Artur Mroczka – 2+1 (1*,1,0,0)3. Artur Czaja – 5 (0,1,2,1,1)4. Mikkel Michelsen – 3 (3,0,0,0,0)5. Jakub Jamróg – 6 (1,1,1,3,0)6. Patryk Rolnicki – 3 (3,0,0)7. Michał Nowiński – 0 (0,0,0)
Betard Sparta Wrocław -…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *