Wrocławscy żużlowcy awansowali do finału MMPPK

Zawodnicy Betardu Sparty wygrali półfinałowy turniej Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych w Łodzi.

Zawody na torze Orła nie należały do najciekawszych. Rywalizacji na trasie było niewiele. Większość wyścigów rozstrzygała się po wyjeździe z pierwszego łuku.
Od samego początku wrocławska para Damian Dróżdż – Oskar Bober toczyła walkę o zwycięstwo z zespołem gospodarzy. W ekipie z Łodzi świetnie prezentował się Jakub Miśkowiak, którego udanie wspierał na torze Michał Piosicki. Bardziej wyrównaną parę miała jednak drużyna Betardu Sparty. Damian Dróżdż i Oskar Bober wywalczyli solidarnie po 11 punktów. Dróżdż, który na tor wyjechał tylko cztery razy, nie przegrał tego dnia z żadnym rywalem.
Równa i skuteczna jazda wrocławian spowodowała, że już przed ostatnią serią mieli oni zagwarantowane miejsce w czołowej dwójce, premiowane awansem do finału. W tej sytuacji w wyścigu o zwycięstwo w turnieju, z parą Orła Łódź, za Dróżdża po raz jedyny tego dnia pojechał Przemysław Liszka. Punktów nie zdobył, ale ponieważ Bober uporał się w prestiżowym starciu z Miśkowiakiem i Piosickim, remis 3:3 zapewnił pierwszą lokatę w zawodach drużynie z Dolnego Śląska.
Oprócz wrocławian awans do finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych, który 22 września odbędzie się w Rybniku, wywalczyli żużlowcy Orła Łódź.
PÓŁFINAŁ MMPPK W ŁODZI – wyniki:
I. Betard Sparta Wrocław – 22:3. Damian Dróżdż – 11+1 (3,3,2*,3)4. Oskar Bober – 11+2 (2*,1,3,2*,3)14. Przemysław Liszka – 0 (0)
II. Orzeł Łódź – 21:5. Jakub Miśkowiak – 12+1 (3,2*,3,2,2)6. Michał Piosicki – 9+4 (2*,3,2*,1*,1*)15. Mateusz Błażykowski – NS
III. Stal Gorzów – 18:11. Rafał Karczmarz – 13+1…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *