Wrocławscy ratownicy medyczni nakręcili spot o swojej pracy

Nie tylko ratują ludzkie życie, ale i grają w filmie. Wrocławscy ratownicy medyczni w ramach ogólnopolskiego protestu nakręcili spot o swojej pracy.

Pieniądze na produkcję udało się zebrać dzięki stronie pomagam.pl. Karol Motała, który zagrał jedną z głównych ról, cieszy się z efektów kilkudniowej pracy na planie zdjęciowym i liczy, że dzięki nagraniu zmieni się też postrzeganie ratowników w społeczeństwie. -Jest to ciężki kawałek chleba, nie każdy wie, że żeby zostać ratownikiem trzeba skończyć studia trzyletnie. Cały czas jesteśmy postrzegani przez społeczeństwo jako noszowi, sanitariusze bez wykształcenia z dwutygodniowym przeszkoleniem ratowniczym, co jest kompletną bzdurą – opowiada

Protest ratowników trwa już 4 tygodnie. Walczą, jak mówią, przede wszystkim o godne warunki pracy.
ZOBACZ: Ratownicy medyczni kręcą film o swojej pracy

Spot promujący ogólnopolski protest pokazuje jak wygląda praca tych, którzy na co dzień ratują ludzkie życie. Bartosz Musiel, ratownik z wrocławskiego pogotowia uważa, że film wiernie oddaje rzeczywistość. -Wszystko w tym spocie zgadza się. Że często musimy zostawać po godzinach, bo niestety wymaga tego od nas sytuacja. Warto jest obejrzeć ten spot i zdać sobie sprawę jaką mamy pracę i że zasługujemy na umowę lepszą i lepsze zarobki – wyjaśnia

PRZECZYTAJ: Ratownicy medyczni domagają się lepszych warunków pracy
 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *