Wrocławscy nauczyciele wyjdą na ulice

Na sobotę 27 kwietnia zapowiadają pikietę pod hasłem „Rząd pod pręgierz”.

Taką decyzję podjęli dziś członkowie Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego, którzy reprezentują protestujących pedagogów ze szkół średnich w mieście. Jak mówi rzeczniczka MKS Agnieszka Kałczyńska-Durlej, mimo przedłużającego się strajku nie ma mowy o jego zawieszeniu.

Egzaminy gimnazjalistów i ósmoklasistów odbył się w całym kraju mimo strajku nauczyciel, teraz pod znakiem zapytania są matury. Dolnośląski Kurator Oświaty polecił dyrektorom wystawienie ocen, ale zdaniem protestujących to nie oznacza jeszcze dopuszczenia ucznia do egzaminu dojrzałości. Jak dodaje Agnieszka Kałczyńska-Durlej musi zebrać się rada pedagogiczna i musi być kworum czyli 50 procent członków rady.

Wrocławskim magistrat informuje, że z informacji uzyskanych w 35 szkołach, w 13 wystawiono oceny końcowe, ale tylko w pięciu placówkach uczniowie zostali sklasyfikowani, czyli zostały podjęte uchwały rad pedagogicznych.Kurator oświaty Roman Kowalczyk tłumaczy, że na klasyfikację maturzystów jest czas jeszcze do 25 kwietnia – czyli na dzień przed końcem roku szkolnego dla abiturientów.
POSŁUCHAJ ROZMOWY Z AGNIESZKĄ KAŁCZYŃSKĄ-DURLEJ:

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.