Wrocławscy architekci nagrodzeni przez amerykańskich specjalistów

Wrocławscy architekci Dominika i Paweł Buck z BUCK Studio nagrodzeni przez amerykańskich specjalistów. Twórcy projektów wnętrz wielu wrocławskich restauracji, a także aranżacji Kina Nowe Horyzonty, zostali tegorocznymi laureatami nagrody Wave of the Future przyznawanej architektom, projektantom wnętrz, managerom oraz właścicielom hoteli i restauracji. Nagrody zostaną wręczone 14 czerwca w Waszyngtonie. Oprócz wrocławian w tym roku wyróżniono jedynie projektantów działających w Stanach Zjednoczonych.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *