Wrocławianki muszą odrabiać straty w walce o brąz

Od porażki rywalizację o trzecie miejsce w Orlen Lidze rozpoczęły siatkarki Impelu. Wrocławski zespół uległ na wyjeździe drużynie Sky-Res Rzeszów 2:3. Brązowy medal wywalczy ekipa lepsza w dwumeczu.

Pierwszy set nie zapowiadał tego, że oba zespoły spędzą na parkiecie prawie 2,5 godziny. Wrocławianki grały bardzo nerwowo, popełniały mnóstwo prostych błędów i wyraźnie ustępowały rywalkom, w szeregach których świetnie spisywały się zwłaszcza Adela Helić i Kremena Kamenova. Podopieczne Marka Solarewicza miały problemy z przebiciem się przez szczelny blok rzeszowianek i przegrały wyraźnie 15:25.
W drugim secie siatkarki Impelu opanowały nerwy, a częściej zaczęły się mylić ich rywalki. W efekcie gra miała bardziej wyrównany przebieg. Oba zespoły często zmieniały się na skromnym prowadzeniu. Końcówka należała jednak do wrocławianek, które od stanu 20:19 wygrały cztery kolejne wymiany. Zawodniczki Sky-Resu obroniły wprawdzie trzy piłki setowe, ale w kolejnej akcji przyjezdne zatrzymały atak Klaudii Kaczorowskiej i zwyciężyły do 23.
W kolejnej odsłonie znów lepiej prezentował się zespół z Rzeszowa. Miejscowe rozpoczęły od prowadzenia 4:1, a potem, mimo kilku przestojów w grze, utrzymywały skromne prowadzenie. W decydującej fazie seta Sky-Res powiększył je do 5 punktów (20:15). Powrót na parkiet Adeli Helić pomógł rzeszowiankom w wygraniu tej części meczu 25:21.
Rewanż w wykonaniu Impelu był imponujący. Wrocławianki zdominowały rywalizację w czwartym secie. Kapitalny początek Andrei Kossanyiovej dał ekipie trenera Solarewicza prowadzenie 5:1. Potem na chwilę gra się wyrównała, ale w drugiej części coraz wyraźniejsza była przewaga ekipy z Dolnego Śląska. Po świetnych zagraniach Katarzyny Koniecznej i Agnieszki Kąkolewskiej wrocławianki…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *