Wrocławianka Mistrzynią Świata federacji IFK w karate

Agata Winiarska sprawiła sporą niespodziankę podczas zmagań w Rumunii.

Nawiązała do spektakularnych sukcesów sprzed lat Agnieszki Sypień. Obie wyszły spod ręki trenerskiej Jacka Lamota. – Każda walka była dla mnie trudna, bo tak naprawdę każda toczyła się o przejście dalej. Do każdej z tych walk podchodziłam w osobny sposób: nie myślałam, co będzie dalej, skupiałam się na tej jednej, konkretnej walce. Dla mnie liczyło się tylko złoto na tym turnieju. Udało się je osiągnąć – opowiada Agata Winiarska

To największy sukces w karierze Winiarskiej. Nieco z ulgą mógł też odetchnąć Jacek Lamot, który nie ukrywał, że po mistrzostwach Europy cała kadra była w fatalnych nastrojach. Teraz jednak jest spektakularny sukces, który wszystkim poprawił nastroje. – Jestem bardzo dumny z Agaty Winiarskiej, w końcu marzenia się spełniają. Każdy trener prowadzący zawodnika marzy o tym, żeby stanął na najwyższym stopniu podium. Tym razem nam się udało. Agata zdobyła mistrzostwo świata.

Tuz po powrocie z Rumunii wrocławiankę i jej zespół czeka udział w Mistrzostwach Polski.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *