Wrocławianin wicemistrzem Europy w biegu na 400 metrów

Na drugim stopniu podium podczas HME w Belgradzie stanął Rafał Omelko. Dla zawodnika AZS AWF Wrocław to największy indywidualny sukces w karierze.

Po dobrych występach w eliminacjach i półfinale, Omelko świetnie się spisał także w decydującym biegu. Wrocławianin popisał się kapitalnym finiszem, po którym wyprzedził na ostatniej prostej Holendra Liemarvina Bonevacię i zdobył srebrny medal. W finale zawodnik AZS AWF uzyskał czas 46,08 sek. To jego nowy rekord życiowy. Przed Polakiem finiszował tylko główny faworyt tej konkurencji Pavel Maslak. Czech wyprzedził Omelkę o 0,3 sekundy.
Dla wrocławskiego czterystumetrowca srebro z Belgradu jest największym indywidualnym sukcesem w karierze. Wcześniej 28-letni zawodnik wywalczył srebrny i brązowy krążek lekkoatletycznych ME w sztafecie. W hali najważniejszym osiągnięciem Omelki były dwa medale (srebro w sztafecie i brąz indywidualnie) zdobyte w 2015 roku w Pradze.
Polska reprezentacja po dwóch dniach HME w Belgradzie ma w dorobku już siedem medali. W sobotę złote wywalczyli Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą i Marcin Lewandowski w biegu na 1500 metrów. Brązowe krążki zdobyły nasze biegaczki: Sofia Ennaoui na 1500 m i Justyna Święty na 400 m. W piątek złoto w skoku o tyczce wywalczył Piotr Lisek, a brąz Paweł Wojciechowski.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *