Wrocławianin w najlepszej „ósemce” prestiżowych zawodów w USA

Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału tenisowego turnieju w amerykańskim Indian Wells. Rozstawiony z „ósemką” Polak pewnie pokonał Asłana Karacjewa 6:1 i 6:3. Wrocławianin zrewanżował się tym samym tenisiście z Rosji za porażkę, poniesioną dwa tygodnie temu w II rundzie zawodów w San Diego.

Hurkacz po raz kolejny potwierdził, że dobrze czuje na kortach twardych w USA. Z czterech swoich tytułów w imprezach ATP trzy wywalczył właśnie w tym kraju. W drodze do „ósemki” w Indian Wells nie stracił teraz seta.
Plasujący się na 12. miejscu w światowym rankingu Polak nie musiał długo czekać na okazję do rewanżu na 24. w tym zestawieniu Karacjewie. Poprzednio zmierzyli się bowiem niemal równo dwa tygodnie temu (30 września) w 1/8 finału zawodów w San Diego. Wówczas górą po trzysetowym pojedynku był Rosjanin, ale wrocławianin przystąpił do tego występu zaraz po triumfie w Metz. W środę uporał się z niżej notowanym rywalem w dwóch partiach.
W pierwszej odsłonie Hurkacz znacznie lepiej serwował i miało to od razu przełożenie na wynik. Posłał w tej części meczu pięć asów, a Karacjew zaledwie jednego, a do tego dołożył jeszcze trzy podwójne błędy. 24-latek z Wrocławia  miał też znaczącą przewagę przy skuteczności pierwszego podania – u niego wynosiła ona 78 procent, a u starszego o cztery lata przeciwnika – zaledwie 41. Co prawda faworyt na otwarcie musiał bronić się przed przełamaniem, ale od stanu 1:1 kolejne gemy na swoim koncie zapisywał tylko on.
Druga partia była nieco bardziej wyrównana. Półfinalista tegorocznego Wimbledonu w trzecim gemie nie wykorzystał dwóch break pointów, ale nadrobił to przy kolejnej okazji. W tej części spotkania sam nieco słabiej serwował i nie poszedł za ciosem – rozgrywający najlepszy sezon w karierze Karacjew doprowadził do remisu 3:3, ale to było wszystko, na co go było stać tego dnia. Potem swój…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *