Wrocławianin miał w mieszkaniu magazyn z materiałami wybuchowymi [FILM i FOTO]

Dolnośląscy policjanci zabezpieczyli ok. 200 pojemników z zawartością różnych substancji chemicznych oraz 20 kg prochu. Funkcjonariusze ujawnili nielegalny magazyn środków niebezpiecznych w jednym mieszkań na terenie Wrocławia i zatrzymali w tej sprawie 46-letniego mężczyznę. Podejrzanemu grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego oraz Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w wyniku realizacji sprawy operacyjnej zatrzymali 46-letniego mieszkańca Wrocławia, podejrzanego o posiadanie prekursorów materiałów wybuchowych, których posiadanie jest zabronione. Policjanci przeszukali miejsce zamieszkania i w piwnicy ujawnili około 200 pojemników z zawartością różnych substancji chemicznych oraz około 20 kg prochu.
– Ponadto w piwnicy znajdował się warsztat, gdzie jak podejrzewają specjaliści mężczyzna mógł wytwarzać nielegalnie amunicję. Już wstępne sprawdzenie zabezpieczonych środków przez biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu potwierdziło obecność prekursorów materiałów wybuchowych w zabezpieczonych substancjach chemicznych. Wszystkie znalezione materiały zostały zabezpieczone do badań – tłumaczy Paweł Petrykowski z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu:

Obecnie policjanci wspólnie z Prokuraturą Okręgową we Wrocławiu wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie.
Mężczyzna już usłyszał zarzut z ustawy o bezpieczeństwie obrotu prekursorami materiałów wybuchowych i grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *