Wrocławianie nadal będą czekać na mieszkania

Rada miejska odrzuciła wniosek o narzucenie terminu przyznawania lokali socjalnych. Niektóre wrocławskie rodziny czekają na mieszkanie już osiem lat. Nic nie wskazuje na to, by ta sytuacja miała się zmienić.

Na dzisiejszych obradach Rada Miasta odrzuciła wniosek o narzucenie odgórnego terminu udostępnienia lokalu socjalnego. Ten czas wynosiłby trzy lata od złożenia wniosku, a w wypadku prawomocnego wyroku sądowego – dwa lata.
Są we Wrocławiu ludzie, którzy czekają aż po osiem czy dziesięć lat na mieszkanie socjalne – powiedział Wojciech Browarny z partii Razem podczas dzisiejszej konferencji przed sesją Rady Miasta. – Dlatego Partia Razem poparła ten wniosek. Dzięki temu władze miasta miałyby określony termin, w którym musiałyby zrealizować swój obowiązek. Trzy lata od złożenia wniosku i dwa lata w wypadku prawomocnego wyroku sądowego to wystarczająco dużo czasu, by urzędnicy przyznali mieszkanie socjalne.
Swoje poparcie dla tego pomysłu wyraziła również Irena Terpiłowska, wrocławska działaczka znana z walki na rzecz praw osób dotkniętych przemocą. Obowiązkiem gminy jest zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych mieszkańców. 100 mieszkań przyznawanych w ciągu roku to bardzo mało. Wystarczy spojrzeć na Słupsk czy Świdnicę, czyli miasta o wiele mniejsze od Wrocławia, które również udostępniająswoim mieszkańcom koło setki lokali. Polityka mieszkaniowa Wrocławia jest skandaliczna.
Wrocław boryka się z wieloma problemami w zakresie polityki mieszkaniowej. Znane są przypadki sprzedawania mieszkań razem z lokatorami i prób wyrzucenia wieloletnich mieszkańców z ich mieszkań, jak np. przy ulicy Ślicznej czy Zaułku Rogozińskiego. Przed obradami obecna była również Barbara Jędrzejowska, mieszkanka ul. Bzowej, która padła ofiarą oszustów i której mieszkanie…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *