Wrocław: Znakowanie rowerów przed Pasażem Grunwaldzkim

Obowiązkowe oświetlenie z przodu i z tyłu, a także sprawne hamulce i dzwonek. Dobrze również założyć kask i kamizelkę odblaskową. Wrocławscy policjanci apelują i edukują rowerzystów. Dziś przy Pasażu Grunwaldzkim mundurowi bezpłatnie znakowali jednoślady.

Akcja będzie powtarzana do końca wakacji, zawsze w ostatnią sobotę miesiąca między godz. 12 a godz. 16. Przez cztery lata przed Pasażem zabezpieczono w ten sposób ponad 600 rowerów. Nadkomisarz Leszek Konefał z wydziału ruchu drogowego apeluje również do kierowców samochodów: -Jeżeli omijamy jadącego rowerzystę zachowajmy bezpieczną odległość, nie wciskajmy się między jadący z naprzeciwka pojazd, a rowerzystę. Dajmy szansę rowerzyście, żeby on mógł bezpiecznie poruszać się po drodze – apeluje

Dzisiaj uczniowie z wrocławskich szkół walczyli także w konkursie na temat wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. -Przede wszystkim siodełko musi być na dobrej wysokości, bardzo ważne jest, żeby opony były dobrze napompowane – opowiadali uczestnicy
Młodzi rowerzyści musieli się także wykazać znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wiedzą z przepisów w ruchu drogowym. W finale zawodów wzięli udział uczniowie z 12 szkół podstawowych i 5 szkół gimnazjalnych.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *