Wrocław – Zgorzelec w godzinę i czterdzieści minut. To jedna z inwestycji, którą na koniec roku chwali się PKP

Wrocław – Zgorzelec w godzinę i czterdzieści minut – to jedna z inwestycji , którą na koniec roku chwali się PKP. Skrócenie podróży jest możliwe dzięki wybudowaniu trakcji elektrycznej na odcinku od Węglińca do granicy. Wcześniej trzeba było zmieniać lokomotywy.

Rzecznik PKP Mirosław Siemieniec wymienia też nowe przystanki, które ułatwią podróżowanie. Jeden z nich powstał na obrzeżach Wrocławia i ułatwi dostanie się do centrum miasta:
Kolejna ważne inwestycje dobiega końca w Legnicko – Głogowskim Okręgu Miedziowym:Dziś w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim podpisana została umowa na przebudowę stacji Ścinawka Średnia i linii kolejowej w rejonie Kłodzka. Nowe tory, rozjazdy i urządzenia usprawnią ruch na jednej z głównych stacji przewozowych kruszywa na Dolnym Śląsku.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *