Wrocław: W Szkole Muzycznej niektórzy wykładowcy zawieszają protest, by pomóc uczniom

Trwa strajk nauczycieli, ale niektórzy wykładowcy zawieszają protest żeby pomóc swoim uczniom. W Szkole Muzycznej we Wrocławiu słychać dziś było dźwięki fortepianu, skrzypiec czy fagotu. To tegoroczni maturzyści przygotowywali się do egzaminów dyplomowych.

Na lekcje przyszła dziś między innymi Aleksandra Skrzyniarz:

Na drzwiach szkoły przy ulicy Piłsudskiego wiszą informacje o trwającym strajku, placówka deklaruje że organizuje opiekę dla uczniów, ale lekcje są bezterminowo odwołane. 
– Najlepiej byłoby, żeby uczniowie mogli podejść do zaplanowanych egzaminów – mówi prowadząca zajęcia Maria Kokotajło:

Sobota jest szóstym dniem bezterminowego, ogólnopolskiego strajku nauczycieli i pracowników oświaty. Dotychczasowe rozmowy nie przyniosły porozumienia.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.