Wrocław: Uroczystość przekazania obowiązków dowódcy pułku (FOTO)

W 10.Wrocławskim Pułku Dowodzenia odbyła się uroczystość przekazania obowiązku dowódcy. Płk Kazimierz Łucki przekazał sztandar jednostki ppłk Dariuszowi Dejnece, który odebrał również akt mianowania na wyższy stopień wojskowy. Nowy dowódca mówił, że to dla niego wielki zaszczyt:

– Jestem żołnierzem, kocham żołnierkę – mawiał Józef Piłsudski. Ja chyba jestem ulepiony z tej samej gliny, ponieważ kocham ten zawód. Odczuwam ogromną dumę. To jest marzenie każdego żołnierza, by zostać dowódcą i dowodzić oddziałem – mówił płk Dejneka.
Płk Dariusz Dejneka ukończył m.in Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Łączności, Uniwersytet Wrocławski oraz Akademię Obrony Narodowej. Pierwsze lata zawodowej służby wojskowej spędził w 15 Brygadzie Radioliniowo-Kablowej, a następnie w 15 Brygadzie Wsparcie Dowodzenia. W sierpniu 2003 r. wyjechał do Iraku, gdzie był dowódcą kompanii w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego. W strukturach PKW Irak służył jeszcze dwukrotnie: w 2004 oraz 2006 r. W 2011 r. pełnił obowiązki dowódcy zespołu w PKW Afganistan. Po każdej misji wracał do zadań w 15 Brygadzie Wsparcia Dowodzenia. W Dowództwie Garnizonu Warszawa służył od lutego 2015 r. jako szef Wydziału Szkolenia Specjalistycznego. 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *