Wrocław: Ul. Maczka z małej, osiedlowej drogi stanie się przelotówką

Remont ulicy Maczka cieszył mieszkańców wrocławskich Partynic, ale do czasu. Właśnie okazało się, że przy skrzyżowaniu z ulicą Zwycięską powstała wysepka. – Nikt nie wie czemu ma służyć, za to utrudnia ruch na skrzyżowaniu. Powstało duże przewężenie, a jednak ruch odbywa się z dwóch kierunków. Rozmawiałem z wykonawcami, ale twierdzą że taki jest po prostu projekt – mówi nam jeden z kierowców.
Urzędnicy uspokajają zapewniając, że przewężenie nie powstało bez powodu. – Na tej ulicy będzie zmiana organizacji ruchu – mówiła dziś w Reakcji 24 Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. – Na razie jest to ulica o charakterze lokalnym, pełni funkcję drogi dojazdowej do budynków mieszkalnych, ale lada moment to się zmieni. Za parę tygodni Maczka stanie się ulicą przelotową i wzrośnie tam mocno natężenie ruchu – dodaje Mazur wyjaśniając, że wybudowana wysepka ma poprawić bezpieczeństwo pieszych. 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *