Wrocław: Trwa XII Mandala Performance Festiwal

Do niedzieli największe dolnośląskie miasto będzie stolicą performance’u i teatru tańca.

Podczas imprezy zobaczymy spektakle o niestabilności dzisiejszych czasów, w których stereotypy, rytuały i tradycje, nie są w stanie zapobiec współczesnej alienacji.  A o tym, że warto uczestniczyć w festiwalu mówi Adam Kamiński jeden z organizatorów:
– Mnóstwo ciekawych spektakli, performanców. Performerzy nie tylko polscy, ale także z Grecji, Rosji, Ukrainy. Myślę, że osoby, które lubią teatr tańca będą zadowolone, a tym bardziej, że wstęp w tym roku jest wolny.

– Mam nadzieję, że zostaniemy zaskoczeni tą wielowątkowością i że będą różne elementy i taniec i teatr i improwizacja. Mandala zawsze jest zaskakująca, to już dwunasta edycja i za każdym razem jest mnóstwo niespodzianek – dodaje uczestniczka Mandali Ewa Staroń

Festiwal odbywa się w Centrum Inicjatyw Artystycznych we Wrocławiu przy ul Tęczowej 79/81. Jeszcze dziś o godzinie 20.00 zobaczymy przedstawienie „Melancholia” do którego choreografie stworzył Jakub Lewandowski a tańczyć będzie Dominika Wiak.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *