Wrocław testuje kolejny niskoemisyjny autobus

Na ulice Wrocławia, głównie osiedla Leśnica, oraz gminy Miękinia, już od wtorku 23 kwietnia, wyjedzie nowoczesny autobus elektryczny – Solaris Urbino 9 LE electric. Autobus będzie testowany w ramach prac nad nowym przetargiem na obsługę linii miejskich i międzygminnych na terenie gminy Miękinia i Gminy Wrocław.

Testowanego elektryka spotkamy na wybranych kursach linii 123, 137, 958 (od wtorku do piątku), w sobotę na wybranych kursach linii 938, a przez cały weekend na liniach 117, 123 i 137. Szczegółowy rozkład jazdy znajdziecie w załączeniu informacji. Co istotne, w ramach testów tym autobusem pojedziemy bezpłatnie!Jak spisze się we Wrocławiu i okolicach.

– To kolejny krok do budowania jeszcze lepszej komunikacji zbiorowej we Wrocławiu i aglomeracji. Autobus Urbino 9 LE electric nie emituje spalin, jest cichy i niezwykle zwrotny. Pasażerowie z pewnością docenią komfort podróżowania, a kierowcy nowoczesne systemy wspomagające pracę i zwiększające bezpieczeństwo – mówi Paulina Tyniec-Piszcz, dyrektor Wydziału Transportu UM Wrocławia.
[audioplayer id=”357360″ src=”/img/articles/140184/Wroclaw-testuje-kolejny-niskoemisyjny-autobus-1-6627cfc32ebc0-taewamtpdwutuwa.mp3″/] 
– W autobusie zastosowano innowacyjny system MirrorEye, czyli zestaw kamer, zastępujących tradycyjne lusterka, a także Mobileye Shield+, czyli system ostrzegający kierowcę o obecności pieszych oraz pojazdów w pobliżu autobusu – dodaje Paulina Tyniec – Piszcz.
Prezentowany we Wrocławiu pojazd wyposażony jest w silnik elektryczny, który zasila energia pochodząca z baterii Solaris High Energy o pojemności ponad 300 kWh. Taka pojemność i wysoka wydajność magazynów energii pozwoli na swobodne kursowanie autobusu w ciągu dnia.

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *