Wrocław: Są pieniądze na remont ratusza na Brochowie

Są pieniądze na remont zabytkowego ratusza na wrocławskim Brochowie. Projekt przebudowy budynku przy Semaforowej 5 uzyskał dofinansowanie z funduszy europejskich.

Mieszkańcy od wielu lat zabiegali o przywrócenie budynku do użytku. Jak mówi przewodniczący Rady Osiedla Marek Sadowski w porozumieniu z miastem uda się zrealizować marzenia o tym, żeby wróciło tam życie.
– Będzie pełnił zawsze funkcje społeczne, ale na początek będzie domem opieki dziennej dla seniorów. 

Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił już przetarg na przebudowę, rozbudowę i remont budynku wraz z zagospodarowaniem terenu, dla potrzeb utworzenia Dziennych Domów Pomocy. Ma tam powstać 60 miejsc. Inwestycja pochłonie prawie 5 milionów złotych.
Od dawna trwały starania o przejęcie budynku od kolei, kilka lat temu miastu udało się kupić obiekt, a teraz udało się zdobyć fundusze na rozpoczęcie prac – tłumaczy przewodniczący Rady Osiedla Brochów Marek Sadowski.
– Został ogłoszony przetarg na stworzenie tego ośrodka. Trzeba zrobić prawie wszystko bo budynek został zdewastowany.

Po rozstrzygnięciu przetargu wykonawca będzie miał 15 miesięcy na przeprowadzenie remontu. Do zrobienia jest między innymi elewacja, dach, instalacje wewnętrzne i przyłączenie budynku do ogrzewania miejskiego. W środku powstaną sale zajęć czy pomieszczenia kuchenne. Na zewnątrz od strony ogrodu planuje się uporządkowanie małej architektury, altanę i plenerową siłownię
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *