Wrocław: Ruszył remont torowiska na Sępolnie

W sobotę rozpoczął się remont torów tramwajowych na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Paderewskiego we Wrocławiu. Pasażerowie muszą się liczyć ze zmianami tras niektórych tramwajów.

Inaczej kursują tramwaje linii numer 9 i 17, których trasa została skrócona do pętli przy Stadionie Olimpijskim. Zmienił się też kurs 33. Ten tramwaj został skierowany do ronda Reagana i w obie strony jedzie przez ulice Skłodowskiej-Curie, Most Zwierzyniecki i ul. Wróblewskiego do pętli ZOO przy skrzyżowaniu z ul. Kopernika. Na Sępolno od Stadionu Olimpijskiego dojedziemy autobusem zastępczym linii 709. Utrudnienia mają potrwać do 29 września, a prace będą kosztować ponad 1,5 miliona złotych.
WIĘCEJ: 5 sierpnia – remont torowiska na Sępolnie. Zmiany w organizacji ruchu
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *