Wrocław: Policjant, który miał przekroczyć swoje uprawnienia na razie bez prawomocnego wyroku

Policjant, który miał przekroczyć swoje uprawnienia na razie bez prawomocnego wyroku

Choć sąd pierwszej instancji uznał, że funkcjonariusz z Wrocławia, zatrzymując mężczyznę w Żmigrodzie nie działał zgodnie z procedurami, bo kazano mu np. zdjąć spodnie i bieliznę, to dziś sąd apelacyjny stwierdził, że potrzeba kolejnych dowodów w tej sprawie:

Obrońcy policjanta domagają się całkowitego uniewinnienia twierdząc, że nie wiadomo, który policjant faktycznie pobił Mateusza L., oraz czy obrażenia powstały w skutek użycia pistoletu gazowego czy w związku z uderzeniami. Policjanci od początku twierdzili, że mężczyzna sam przewrócił się w parku podczas ucieczki.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *