Wrocław: Obchody Święta Wojska Polskiego [FOTO, WIEDO]

Wrocławianie już od dziś zaczęli obchody Święta Wojska Polskiego.

Do godziny 15:00 na wrocławskim rynku, można było oglądać wystawę sprzętu wojskowego. Kto chciał, mógł zasiąść za kierownicą wojskowego pojazdu, czy zobaczyć prawdziwego snajpera. -Na naszym stosiku można miedzy innymi sprawdzić jak działa w wojsku łączność – mówi Andrzej Petryszyn z 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia:

Uroczysty apel o godzinie 13 poprzedziło podniesienie flagi państwowej. Minutą ciszy uczczono także pamięć harcerek, które zginęły podczas nawałnicy w Suszku  :

Panią Justynę, która ze swoją rodziną zwiedzała dziś Wrocław zainteresowało szczególnie jedno stanowisko:

Dzisiaj uroczystości uczczone zostały uroczystym apelem oraz koncertem Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych. Jutro o godzinie 10:00 w Bazylice Mniejszej we Wrocławiu, odbędzie się msza święta.

4. Wojskowy Szpital Kliniczny przyjmował chętnych na badania profilaktyczne.Podczas pikniku z okazji święta Wojska Polskiego, w godz. 10-14, będą  czekali pracownicy Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej, którzy bezpłatnie sprawdzili poziom glukozy oraz wykonali badania z zakresu gospodarki lipidowej (cholesterol i triglicerydy). Wyniki badań będzie można sprawdzić drogą elektroniczną. Dodatkowomożna było uzyskać komplet informacji na temat programu bezpłatnej kolonoskopii (badanie jelita grubego), wykonywanej w szpitalu wojskowym.

A tak było rok temu:

Święto Wojska Polskiego na wrocławskim Rynku (ZOBACZ)

 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *