Wrocław: Najmłodsi mają 3 lata, a najstarsi 7. Ruszyły Mini Mistrzostwa Przedszkolaków

Deszcz i wiatr im nie straszne – blisko tysiąc zawodników wystartowało w siódmej edycji Mini Mistrzostw Przedszkolaków.

Wrocław stał się stolicą piłki nożnej. Wszystko za sprawą siódmej edycji Mini Mistrzostw Przedszkolaków. Na parkingu przy galerii handlowej Magnolia Park powstały cztery profesjonalne boiska. Zagra na nich rekordowa liczba ponad 1000 małych sportowców z 36 wrocławskich przedszkoli. Najmłodsi zawodnicy mają trzy lata, a najstarsi siedem, są wśród nich także dziewczynki. Podobnie jak w latach ubiegłych mistrzostwa odbywają się pod patronatem prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza oraz władz klubu piłkarskiego Śląsk Wrocław. Jutro druga część turnieju od 9 do godz. 19.
WIĘCEJ: Piłkarskie emocje we Wrocławiu. Przegranych nie będzie
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *