Wrocław: Młodzi artyści sprzedają obrazy, by dołożyć się do remontu szkoły

Szukacie niebanalnych prezentów pod choinkę? Zajrzycie do wrocławskiego „plastyka”!

Młodzi artyści sprzedają swoje obrazy i grafiki. – Może się okazać, że praca, która dziś kosztuje 20 zł, za kilka lat osiągnie kosmiczną cenę – warto skorzystać z okazji – śmieje się Monika Hernik-Oko, sekretarz radu rodziców. 
Kilka miesięcy temu społeczność plastyka walczyła z władzami miasta o pozostawienie siedziby szkoły w jej obecnym miejscu. Udało się. – Koronnym argumentem miasta był stan techniczny szkoły i brak pieniędzy na remont. Stąd też pomysł, aby spróbować uzbierać co nieco i coroczny kiermasz świąteczny, organizowany do tej pory w jedną z grudniowych sobót, trwał 3 dni – dodaje Monika Hernik-Oko.
Dzisiaj i jutro od godz. 15.30-18.30 w siedzibie szkoły przy Piotra Skargi 23 kupicie obrazy. W sobotę od 9 do 14 – również ozdoby choinkowe. A gdy już załatwicie sprawę prezentów, koniecznie zajrzyjcie do Art Kawiarenki – dochód ze sprzedawanych tam smakołyków zostanie przeznaczony na pomoc Wiktorii – uczennicy Gimnazjum nr 29 we Wrocławiu, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni.
 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *