Wrocław: Manifestacja w obronie sądów [FOTO]

Odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego rozpoczęła się manifestacja na wrocławskim placu Nowy Targ. Zgromadzeni przyszli by wyrazić w ten sposób swój sprzeciw wobec zaproponowanych przez prezydenta Andrzeja Dudę zmian w ustawie dot. sądownictwa.

To co najbardziej nie podoba się manifestantom to m.in. tryb wybierania członków do Krajowej Rady Sądownictwa. Są też tacy, którzy uważają, że ustawa nie wymaga żadnych poprawek:

Wśród organizatorów manifestacji jest m.in. wrocławski Komitet Obrony Demokracji, partia Razem czy Kongres Kobiet. Wśród przemawiających pojawił się także Józef Pinior.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.