Wrocław: Mandaty za złe parkowanie przy centrach handlowych

Wrocławscy strażnicy miejscy rozpoczęli akcję kontrolowania parkingów przy centrach handlowych, dyskontach i sklepach wielkopowierzchniowych. Jak mówią – zarówno klienci, jak i zarządcy mają sporo na sumieniu.

Wielu kierowców zapomina, że również w takich miejscach parkowanie na miejscach dla niepełnosprawnych jest zabronione, inni traktują parkingi jak wysypiska śmieci. – Wielokrotnie widziałam, jak ludzie podjeżdżają, wyrzucają śmieci na środku ulicy, na chodniku. No jak tak można? – dziwi się jedna z mieszkanek Wrocławia. 

Za pozostawienie auta na terenach zielonych przy parkingach można dostać nawet 500 złotych mandatu. Identyczna kara grozi za wywożenie w okolice centrów handlowych worków ze śmieciami – mówi Waldemar Forysiak ze Straży Miejskiej. Dodaje, że kontrolowani są również leniwi kierowcy. – Niestety, kierowcom nie chce się parkować kilkadziesiąt metrów dalej, parkują na trawnikach, niszcząc roślinność. Przypominam, to także jest wykroczenie. Będzie zakładać blokady, karać mandatami – tłumaczy. 

Mandat za niedopilnowanie czystości na swoim terenie mogą dostać też zarządcy. Część sklepów już została skontrolowana i ukarana mandatami. Docelowo kontrole obejmą 400 miejsc w całym Wrocławiu.
WIĘCEJ: PARKINGI PRZY SKLEPACH – JEST BRUDNO – POSYPIĄ SIĘ MANDATY! (zdjęcia)
CH Korona ul. B. Krzywoustego (zdjęcie: Straż Miejska)

 Centrum Korona ul.Krzywoustego

 Wjazd od ul.Krzywoustego do Biedronki

Parking przy Biedronce ul.Gagarina
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *