Wrocław – Legnica – Wałbrzych (WIDEO, AUDIO z Radia Wrocław Kultura)

Fragmenty audycji z 19 listopada. Radio Wrocław Kultura DAB+Teatr, Sztuka – wtorek, od 16:00 (powt. w środę od 9:00). Zapraszają Magda Piekarska i Grzegorz Chojnowski

Bogdan Michalewski z Teatru na Bruku i Ośrodka Kultury na Ołtaszynie. 20 i 22 oraz 23 listopada prezentacje najnowszego spektaklu: 'Zabawy’ Sławomira Mrożka. Trzech parobków chce się zabawić, więc robią włam do wiejskiej świetlicy. Ale… Absurd, kabaret, satyra? Mrożek jednym słowem.
[videoplayer id=241200][/videoplayer]
Cz. 2:
Po tej wizycie trochę recenzji i wrażeń z ostatnio zobaczonych przez nas przedstawień:
SMUTKI TROPIKÓW (Teatr Polski we Wrocławiu):

CHŁOPI (Teatr Akademii Sztuk Teatralnych):

Lalkarze – reprezentanci trzeciego roku Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu: Julia Bochenek, Miłosz Broniszewski. Właśnie pokazują przy Braniborskiej swój spektakl zrealizowany z Gabrielem Gietzkym. To 'Nasza klasa’, słynna sztuka Tadeusza Słobodzianka, wystawiana na całym świecie, we Wrocławiu chyba do tej pory raz.
[videoplayer id=241196][/videoplayer]
Cz. 2:
Premierę przygotowuje też Wrocławski Teatr Tańca. 23 listopada na Scenie na Świebodzkim obejrzymy 'Palimpsest’ w choreografii młodych twórców, wybranych przez Bożenę Klimczak, która trzy lata temu teatr założyła.[videoplayer id=241195][/videoplayer]
Cz. 2:
Agnieszka Bogdan, Monika Dawidziuk i Teatr Małego Widza. W budynku Pod Ciśnieniem przy ulicy Sudeckiej od listopada regularnie działa nowa scena, jej propozycje skierowane są do najmłodszych.
[videoplayer id=241194][/videoplayer]
Anna Zubrzycki – aktorka, reżyserka i pedagożka, znów w Muzeum Teatru, znów z programem rezydencji artystycznej z warsztatem, debatą i koncertem inspirowanym biblijną księgą…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *