Wrocław: Kolejna manifestacja przeciwko zmianom w wymiarze sprawiedliwości

Dokładnie o godzinie 21 tłum wrocławian, jak co dzień ruszył sprzed sądu okręgowego przy Podwalu w kierunku rynku. Mimo, że to już kolejny dzień protestów przeciwko zmianom w wymiarze sprawiedliwości w Polsce, stawiło się tak samo dużo ludzi jak w poprzednich dniach. Manifestanci zapalili świece , niektórzy przynieśli ze sobą transparenty oraz flagi Polski i Unii Europejskiej. Kiedy ruszali z placu Wolności było słychać Kazika, który śpiewał „mój dom murem podzielony” 

Ruchem kierowała policja, która przepuszczała manifestantów przez pasy, chwilowo blokując ruch. Teraz wszyscy już dotarli na rynek.

Przemówienia pod Pręgierzem zaczął Tomasz Piątek, organizatorzy apelują o spokój i kulturalne zachowanie tłum skanduje do prezydenta „Nie podpisuj”, czytane są kolejno artykuły Konstytucji. Prezydent czuwa nad przestrzeganiem konstytucji. Manifestujący podpisują list do prezydenta:
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *