Wrocław doczekał się swojej „Książki do Pisania”

Po Krakowie, Gdańsku, Sopocie czy Lublinie teraz mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska mogą poczytać o swoim mieście. W publikacji znajdują się też puste kartki.

W książce znalazły się teksty osób związanych bezpośrednio z miastem, jak Lech Janerka, Tadeusz Różewicz czy Olga Tokarczuk, jak i osób, którym się Wrocław spodobał, jak Norman Davies czy Jan Brzechwa. Wyboru tekstów dokonał pisarz Mariusz Urbanek, który podkreśla jeszcze jeden atut tego wydawnictwa:

Książkę opublikowało Wydawnictwo Austeria. Mariusz Urbanek zdradza, jakie osoby jeszcze pojawiły się na jej stronach:

W „Książce do pisania” oprócz fragmentów prozy, wierszy i innych tekstów znajdują się puste kartki. Na nich każdy posiadacz tego tomu sam będzie mógł pisać swoja własną historię związaną z Wrocławiem. A za szatę graficzną tego wydawnictwa posłużyły czarno-białe zdjęcia legendy wrocławskiej fotografiki Stefana Arczyńskiego.

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *