Wrocław: Demonstracja przeciwko reformie sądownictwa

Wolność, równość, demokracja – z tym hasłem kilkaset osób przeszło sprzed wrocławskiego sądu przy Podwalu do Rynku. Po drodze manifestanci, którzy sprzeciwiają się planowanej reformie wymiaru sprawiedliwości, nieśli zapalone świece. Cały czas do demonstrantów dołączają kolejne osoby, które w rynku znalazły się przypadkowo. Niektórzy manifestują kolejny dzień, maja też z sobą rożne transparenty:

Okrzykami Wrocław – Warszawa wspólna spawa demonstranci wysyłają poparcie dla protestujących przed Sejmem. Podobne demonstracje trwają w wielu polskich miastach. W rynku jest wielu policjantów, jest spokojnie.

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *