Wrocław: Czemu w tym roku jest mniej komarów?

Takiego lata mieszkańcy Wrocławia nie pamiętają. Nie trzeba się smarować kremami odstraszającymi komary, nie trzeba włączać specjalnych wtyczek do kontaktów, za to można spędzać długie, ciepłe wieczory bez nerwowego nasłuchiwania charakterystycznego bzyczenia. Dlaczego jest dużo mniej komarów?

Wrocław rozpylał z samolotu preparaty biologiczne i chemiczne wzdłuż rzek oraz pól irygacyjnych na Osobowicach. Odkomarzanie było też prowadzone metodą naziemną w parkach. Zarybionych zostało także 50 akwenów, gdzie narybek żywi się larwami komarów. Podobny zasięg miały akcje w ubiegłych latach, ale tym razem… pomogła susza – mówi Monika Kaliwoda z Wydziału Środowiska UM:
[audioplayer id=”314642″ src=”/img/articles/122358/Wroclaw-Czemu-w-tym-roku-jest-mniej-komarow-1-62f9459883454-1k1bac.mp3″/]
Mniejszą liczbę komarów zawdzięczamy też sąsiednim gminom, które przyłączyły się do akcji i również zainwestowały w odkomarzanie z powietrza i lądu. To m.in. Siechnice, Oława, czy Jelcz Laskowice.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.