Wrocław: Chcesz zapisać dziecko na półkolonie? Warto się spieszyć!

Choć uczniów od wakacji dzielą jeszcze kartkówki, sprawdziany i zaliczenia, o planach na ten okres warto pomyśleć już teraz. A to dlatego, że we Wrocławiu już rozpoczęły się zapisy na półkolonie. Dzieci mogą na przykład dowiedzieć się jak zostać radiowcem, ucząc się od dziennikarzy Radia Wrocław. Można także skorzystać z oferty półkolonii w szkołach. Z miejskim dofinansowaniem dzieci będą mogły wziąć udział w pełnych turnusach podczas których skorzystają z licznych atrakcji – mówi Katarzyna Sarka z wrocławskiego magistratu:
– Dzieci będą uczestniczyć w warsztatach: kulinarnych, plastycznych, bądź muzycznych. Organizowane będą również wyjścia na basen do kina, wypoczynek organizuje 27 jednostek szkolono – przedszkolnych i 2 szkoły gimnazjalne.

Półkolonie w szkołach rozpoczną się 26 czerwca i potrwają do końca sierpnia.

Wszyscy, którzy nie mają jeszcze pomysłu na to, na jakiego typu zajęcia zapisać dzieci, powinni wziąć pod uwagę zajęcia w Radiu Wrocław. Podczas dwóch turnusów dzieci w wieku od 7 do 13 lat mogą nauczyć się jak stać się prawdziwymi dziennikarzami – mówi Anna Skupień z radiowej promocji:
– U nas nie tylko naucza się jak poruszać się w świecie mediów, ale też będą się dobrze bawić. Poznają pracę redakcji od kuchni.

Ponadto zajęcia organizowane są także w blisko 30 wrocławskich szkołach. Dzieci będą mogły wybrać się do kina, zoo, na spacery po mieście a także wziąć udział w warsztatach kulinarnych czy artystycznych. W wolnym czasie warto wziąć udział czy to w radiowych czy innych  warto wziąć udział – mówią Ci, którzy wiele turnusów mają już za sobą:

Do Radia Wrocław zapraszamy dzieci od 7 do 13 lat na pełną niespodzianek wakacyjną przygodę.  Do wyboru: 26 -30 czerwca lub 3-7 lipca 2017. Zapisać można się wysyłając maila na adres: akademia@radiowroclaw.pl albo telefonując pod numer: 71 78 02 420
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.