WOŚP dla noworodków. Na koniec poleciało „Światełko do Nieba” [WIDEO, ZDJĘCIA]

To już 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Około 120 tysięcy wolontariuszy w kraju i za granicą zbierało dziś pieniądze na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Tylko na ulice Wrocławia wyszło około 1200 wolontariuszy z siedmiu sztabów.

– Najczęściej dostajemy drobniaczki, ale jak są starsze osoby, to po 20, a nawet 100 złotych wrzucają. Pani wrzuciła duży banknot i aż do nas biegła. Sami ludzie do nas lgną – podkreślali wrocławscy wolontariusze. 

RELACJA Z KONCERTÓW, ZEBRANA KWOTA: Sztab WOŚP Wrocław

Niektórzy sięgali także po karty płatnicze, bo podobnie jak w poprzednich edycjach, część wolontariuszy miała terminale – mówiła Elżbieta Sanigórska.

Kartą dołożyć można było się do zbiórki na przykład w siedzibie jednego ze sztabów – w Urzędzie Miejskim na pl. Nowy Targ. Gotówką czy kartą – nie ma znaczenia, ważne żeby pomagać – mówili mieszkańcy Wrocławia:

W szpitalach wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego prowadzone były dziś bezpłatne konsultacje. W akcji wzięły udział Przylądek Nadziei, a także Klinika Chirurgii i Urologii Dziecięcej przy Skłodowskiej Curie. Rodzice mogli przyprowadzić małych pacjentów, a jedyną zapłatą za wizytę był datek do puszki WOŚP. – Chcemy w ten sposób podziękować i odwdzięczyć się za to, co każdego roku dostajemy – mówił kierownik kliniki prof. Dariusz Patkowski:

Wcześniej ponad 300 osób pobiegło dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wokół Rynku. 5 okrążeń, czyli dystans około pięciu kilometrów pokonywali mali i duzi uczestnicy. 

Studenci wszystkich wrocławskich uczelni zapraszali do swojego sztabu w Domu Studenckim „Talizman” przy pl. Grunwaldzkim 63

We Wrocławiu Orkiestra zaczęła grać już w piątek. W Starym Klasztorze wystąpili między innymi Bubliczki, Kapela Timingeriu, Radykalna Wieś oraz…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *