Wojciech Bógdał: Byłbym zadowolony z każdego medalu [ZDJĘCIA]

Pierwszy polski złoty medalista The World Games 2017 – motoparalotniarz Wojciech Bógdał, otrzymał tytuł Sportowca Dnia od Międzynarodowego Stowarzyszenia The World Games. Ceremonia wręczenia tytułu odbędzie się w poniedziałek o godzinie 19.45 w strefie kibica The World Games Plaza, zlokalizowanej na placu Wolności. – Jestem bardzo dumny z tego, że mogłem być pierwszą osobą, która zdobyła ten medal – mówił w wywiadzie dla oficjalnej strony igrzysk Wojciech Bógdał. [czytaj więcej]
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *