Wkrótce wyrok ws. finansowania kampanii KWW Rafała Dutkiewicza

50 tysięcy kary grzywny i pięcioletniego zakazu sprawowania funkcji kierowniczych w komitetach wyborczych domaga się prokuratura dla Grzegorza K., prezesa jednej z wrocławskich spółek, oskarżonego o nieprawidłowości przy finansowaniu kampanii wyborczej. Obrona chce dla niego uniewinnienia.

Tym samym proces pełnomocników Komitetu Wyborczego Wyborców Rafała Dutkiewicza, oskarżonych o nieprawidłowości w kampanii do parlamentu w 2011 roku, dobiega końca. Aferę związaną z zapłatą za kolportaż ulotek kandydatów ze Stolicy Dolnego Śląska ujawniło Radio Wrocław.
– Grzegorz K. musiał wiedzieć skąd pochodzą i na co przeznaczone są te pieniądze – powiedziała dzisiaj w sądzie prokurator Joanna Obuchowska:

Pieniądze na kolportaż ulotek kandydatów Komitetu Wyborczego Wyborców Rafała Dutkiewicza wyłożył Tomasz G. właściciel firmy Dynamicom, która potem otrzymała intratny kontrakt od magistratu na prowadzenie imprez na stadionie miejskim. Grzegorz K. i Jarosław B. nie przyznali się do winy. Adwokat obu mężczyzn Krzysztof Kocowski w mowie końcowej wytykał prokuraturze błędy w prowadzeniu tej sprawy:

Wyrok poznamy na początku stycznia.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *