Wizyta przedstawicieli biznesu z irańskiej prowincji Alborz

Władze Dolnego Śląska goszczą delegację prowincji Alborz na czele z Gubernatorem Hamidem Tahaei. To kolejna już wizyta przedsiębiorców z Iranu w naszym regionie.

Celem wizyty Gości z Iranu jest udział w kolejnej edycji Forum Biznesu Polska-Iran organizowanym przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Uczestnicy Forum mieli okazję poznać charakterystykę gospodarczą Dolnego Śląska i Alborz oraz odbyć spotkania B2B.
Rozmowy Wicemarszałka Jerzego Michalaka i Gubernatora prowincji Alborz dotyczyły rozwoju dwustronnych stosunków gospodarczych – w tym planowanej na listopad br. misji dolnośląskich przedsiębiorców do Iranu. Nasi goście zainteresowani są także nawiązaniem współpracy w sektorze turystycznym, duże zainteresowanie wzbudziła oferta dolnośląskich uzdrowisk.
Prowincja Alborz to przemysłowe zaplecze Iranu. Na jej terenie istnieje ponad 3500 zakładów produkcyjnych z branży metalurgicznej, chemicznej i maszynowej (produkcja m.in. naczep oraz schodów ruchomych). Rozwinięta jest także branża spożywcza zaopatrująca Iran m.in. w mąkę i makarony.
Goście z Iranu na Dolnym Śląsku przebywać będą do wtorku.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *