Witold Waszczykowski o tragicznej śmierci Magdaleny Ż. w Egipcie

Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski zapewnił, że strona polska będzie domagać się dostępu do informacji o śledztwie w sprawie śmierci 27-letniej Polki w Egipcie. Szef polskiej dyplomacji mówił na konferencji prasowej, że służba konsularna jest w stałym kontakcie z ludźmi i rezydentami, obsługującymi miejsce, w którym doszło do – jak wszystko na to wskazuje- tragicznego wydarzenia.
Minister Waszczykowski mówił, że wyjaśnienie okoliczności nie należy do kompetencji polskich służb konsularnych, tylko do władz egipskich. Komenda Główna Policji poinformowała wcześniej, że cały czas gromadzony jest materiał dowodowy: są przesłuchiwani świadkowie, zabezpieczane są nośniki informacji oraz dokumenty. Śledztwo – wstępnie w kierunku zabójstwa – prowadzi Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze. Policja informuje, że kwalifikacja prawna w każdej chwili może być zmieniona. Brany jest też pod uwagę między innymi udział innych osób, bądź nieszczęśliwy wypadek. Wiadomo, że po sprowadzeniu ciała Magdaleny Ż. do kraju, ponownie odbędzie się sekcja zwłok, tym razem w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu. Rodzina Polki złożyła do Prokuratury Krajowej wniosek z prośbą o objęcie śledztwa nadzorem.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *