Więzienie dla bombera, nowy dworzec PKS i zamieszki na marszu – taki był listopad 2017

Obchody Narodowego Święta Niepodległości jak co roku wzbudziły kontrowersje. We Wrocławiu stało się tak za sprawą starć dwóch grup, które spotkały się na ulicy Świdnickiej. Przed wrocławskim sądem wyrok za czyn o charakterze terrorystycznym usłyszał Paweł R., który podłożył bombę w autobusie. Sejmik województwa zdecydował, że we Wrocławiu nie będzie można palić węglem i drewnem. To wydarzenia, którymi żyliśmy w listopadzie. [czytaj więcej]
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *