Wielkie inwestycje w Lubomierzu [WIZUALIZACJE]

Wielkie inwestycje w Lubomierzu. Po latach starań, władze miasta otrzymały blisko 6,5 miliona dofinansowania z funduszy unijnych. Wspólna praca miasta i mieszkańców przyniesie kilka ważnych zmian.

Projekt rewitalizacji zakłada między innymi przywrócenie rynkowi charakteru miejskiego placu, skierowanie ruchu pojazdów na ul. Chopina, Wietora i Gryfiogórską oraz zaplanowanie nowych miejsc parkingowych na obrzeżach rynku. W centrum wyrównana zostanie kostka brukowa, i zmieni się możliwość parkowania aut. Sporo zyska stara remiza, która zostanie dostosowana do nowoczesnych standardów. Rewitalizacji poddany zostanie także Dom Płócienników gdzie mieści się Muzeum Kargula i Pawlaka.
Jak mówi zastępca Burmistrza Lubomierza Bożena Pawłowicz, prace rozpoczną się w tym roku i potrwają około dwóch lat.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *