Wielki puchar dla Jastrzębskiego Węgla

Jastrzębski Węgiel obronił puchar TAURON Gigantów Siatkówki. W ostatnim meczu turnieju pokonał 3:0 w Twardogórze VC Maaseik.

Maaseik na początku meczu wypracowało sobie dwa-trzy punkty przewagi, ale Jastrzębski Węgiel szybko to odrobił (7:7) i Belgowie poprosili o czas. Nie zdało się to na wiele, bo wicemistrz Polski nie pozwolił już przeciwnikom na wiele. Znów skuteczny był Tomasz Fornal, dobrze rozgrywał jak zawsze Benjamin Toniutti. W efekcie drużyna Marcelo Mendeza wygrała łatwo, lekko i przyjemnie 25:17.
Belgijska drużyna szybko jednak odrobiła lekcje i drugiego seta zaczęła od prowadzenia 5:1. No i w tym momencie znów ruszyło Jastrzębie zdobywając cztery punkty z rzędu przy serwisie Toniuttiego (5:5). Przez pewien czas gra toczyła się punkt za punkt, ale potem Jastrzębie przycisnęło i przed decydującą fazą miało pięć punktów przewagi (20:15). Efektownym atakiem odpowiedział Jolan Cox, a potem błąd popełnili Polacy (20:17). Skuteczny był jednak Rafał Szymura, a seta zakończył asem Dawid Dryja.
Pierwszy punkt na lewym skrzydle atakiem w secie trzecim zdobyli Belgowie. Potem szło równo. Do znakomitej, długiej wymiany doszło przy wyniku 12:11 dla Skry. Bełchatowianie kilka razy próbowali, ale Maaseik dobrze spisywało się w obronie. Akcja skończyła się po autowym ataku Jana Hadravy (11:13). Mendez wziął czas. Mecz się wyrównał. Przy prowadzeniu Belgów 20:19 piłka przechodziła na ich stronę. Na atak zdecydował się Adam Bartos, lecz zrobił to nieczysto, po taśmie i Skra wyrównała. Zamiast 21:19 było 20:20. Kto wie, czy to nie był kluczowy moment meczu… Po chwili mieliśmy już pierwszą piłkę meczową dla Jastrzębia, po efektownym ataku Dryi (24:22). Mecz…