Wielki mecz przed futbolistami z Wałbrzycha

Pojedynek miast partnerskich za niespełna tydzień na stadionie w Wałbrzychu. Zmierzą się drużyny futbolu amerykańskiego.

Rok po debiucie wałbrzyska drużyna futbolu amerykańskiego zawalczy w wielkim starciu miast partnerskich. W sobotę Miners Wałbrzych zmierzą się z Phantoms Freiberg z Niemiec.
– Przygotowania trwają od miesięcy – mówi organizator Paweł Sołtysiak:

– Bardzo ciężko trenujemy, żeby się do tego przygotować. Cały czas staramy się rozwijać. Mam nadzieję, że odniesiemy sukces – mówi Sołtysiak.
Wałbrzyszanie już ciężko pracują. Mają nowego szkoleniowca ze Stanów Zjednoczonych i liczą na zwycięstwo, choć może nie być łatwo

– Jest to supermecz. Zagramy z drużyną Phantoms, naprawdę silną ekipą. Wypełnimy stadion po brzegi, na to liczymy, będzie to niesamowite przeżycie – tłumaczy Sołtysiak.
Do starcia dojdzie 10 czerwca na stadionie przy Ratuszowej.
Wydarzenie jest biletowane. Organizatorzy spodziewają się nawet kilku tysięcy kibiców.

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *