Wielki mecz Betardu Sparty na Olimpijskim

Wrocławianie pokonali na własnym torze Stelmet Falubaz Zielona Góra 49:41 w spotkaniu kończącym drugą kolejkę ekstraligi. Bohaterem Tai Woffinden. Brytyjczyk przywiózł do mety komplet punktów. To pierwsza wygrana zespołu Dariusza Śledzia w tym sezonie.

Najlepszy czas dnia uzyskał Tai Woffinden w wyścigu 9. (62,48). Sędzia: Krzysztof Meyze (Toruń). Widzów ok. 12 tys.Pierwsze cztery biegi nowego ligowego sezonu we Wrocławiu kończyły się podwójną wygraną albo Betardu albo Stelmetu. Trzy razy na dwóch pierwszych miejscach przyjeżdżali wrocławianie, raz goście i było 16:8. To bynajmniej nie oznaczało, że na Stadionie Olimpijskim zabrakło emocji, o czym może świadczyć fakt, że do ostatniego biegu ważyły się losy spotkania.
Do czerwoności kibiców rozgrzał siódmy bieg, w którym zmierzyli się Tai Woffinden i Nicki Pedersen. Duńczyk lepiej wyszedł spod taśmy, ale Brytyjczyk nie zamierzał mu odpuszczać. Gonił rywala przez niemal pełne cztery okrążenia i na ostatniej prostej, kiedy już wszyscy chyba na stadionie stali, zdołał lidera gości wyprzedzić. W tym momencie Sparta prowadziła 25:17.
Brytyjczyk jeździł w niedzielę w innej lidze i był nie do ruszenia. W biegu 13. indywidualny mistrz świata spod taśmy wyszedł ostatni, ale na trzecim okrążeniu był już pierwszy wyprzedzając Piotra Protasiewicza, Maksa Fricke’a i ponownie Pedersena.
Kilka chwil wcześniej w meczu doszło do kilkuminutowej przerwy, bo w biegu 11. sędzia długo analizował, kto był na mecie drugi – Maciej Janowski, czy Michael Jepsen Jensen. Powtórki na telebimie nie rozwiązywały tej kwestii. Arbiter uznał w końcu, że dwa punkty zdobył Duńczyk. Coraz lepiej jeżdżący goście wygrali bieg 5:1 a w całym meczu było już tylko 34:32 dla Sparty.
Przed nominowanymi biegami wrocławianie prowadzili 41:37. W pierwszym z nich wygrał Pedersen,…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.