Wielki jubileusz – Giełda Piosenki Studenckiej już po raz 50! [ARCHIWALNE FILMY]

30 lipca do 6 sierpnia w Szklarskiej Porębie Giełda Piosenki Studenckiej. To najstarszy tego rodzaju festiwal w Polsce, który trwa nieprzerwanie od 1968 roku – odbył się również w stanie wojennym.

Swoje początki wiąże z Giełdą wielu znakomitych wykonawców. Należy do nich Wolna Grupa Bukowina, Jerzy Filar i Jacek Cygan, Mikroklimat, Piotr Bakal, Wojciech Gęsicki i wielka rzesza młodszych artystów, którzy pojawiali się na scenach przez ostatnie 49 lat.

Na tegorocznej Giełdzie w 5 koncertach nocnych, 5 koncertach dziennych i 3 koncertach konkursowych wystąpi ponad 100 wykonawców. O ich sentymencie i żywych związkach z Giełdą świadczy fakt, że wszyscy artyści współtworzą ten festiwal, występując zupełnie bezpłatnie, nie otrzymując również żadnych świadczeń (noclegi, zwrot kosztów dojazdu).

Giełda po raz pierwszy będzie trwała tydzień od niedzieli 30 lipca do niedzieli 6 sierpnia. Zaplanowanych jest wiele imprez towarzyszących: rajdy turystyczne, Rajd Retro, konkurs dla dzieci, mecze, recitale uliczne oraz konkurs „Nowe Dzieła”. Jest to jedyny taki konkurs, w którym biorą udział gwiazdy festiwalu, a wśród laureatów poprzednich edycji jest m.in. Wacław Juszczyszyn, Sklep z Ptasimi Piórami, Bez Idola, Jerzy Filar, Mikroklimat, Andrzej Mróz, Piotr Bakal i Ryszard Żarowski.
A już w czwartek 3 sierpnia po godz. 21 archiwalny reportaż „Prześliczne muzykowanie” Leszka Zielińskiego z 1971 roku. Zapraszamy!
Festiwal zawsze kończy w pierwszą niedzielę sierpnia. W tym roku wyjątkowo zaczyna się wcześniej i trwa cały tydzień, a liczbę koncertów nocnych z zwiększyliśmy z trzech do pięciu.
Termin imprezy: 30 lipca do 6 sierpnia 2017Miejsce imprezy: Baza Pod Ponurą Małpą w Szklarskiej PorębieWstęp wolny W szklarskiej co roku spotkają się…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *