Wieczór zDolnego Śląska: Ruszyła akcja Bezpieczne Leczenie

Lekarze boją się ryzykownych operacji, bo za progiem może stać prokurator. Naczelna Izba Lekarska wystartowała z kampanią społeczną na ten temat.

Czy taka kampania jest potrzebna, czy rzeczywiście medycy mają się czego obawiać, i gdzie jest granica między powikłaniem a błędem medycznym, czy wręcz zaniedbaniem? Odpowiedzi na te m.in. pytania szukaliśmy w środowym programie Wieczór zDolnego Śląska. 
GOŚCIE:

Justyna Flankowska – adwokat specjalizująca się w procesach o błędy medyczne
Paweł Wróblewski – prezes Dolnośląskiej Izby Lekarskiej 
Jacek Klakocar – zastępca rzecznika odpowiedzialności zawodowej przy Dolnośląskiej Izbie Lekarskiej

POSŁUCHAJ:
[audioplayer id=”329210″ src=”/img/articles/128638/Wieczor-zDolnego-Slaska-Ruszyla-akcja-Bezpieczne-Leczenie-1-641b62946126b-p.mp3″/]
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *