Wieczór zDolnego Śląska: Przyszłość portu miejskiego we Wrocławiu [POSŁUCHAJ]

O porcie ostatnio głośno za sprawą zabytkowych obiektów przemysłowych które się tam znajduje i podobno są niszczone. Z drugiej strony to łakomy kąsek dla deweloperów.

Gośćmi Piotra Osowicza byli:

Prof Piotr Gerber architekt i historyk architektury szef Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego
Piotr Maryński Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości
Paweł Kleszcz dyrektor ATC Development
dra inż. arch. Marke Skorupski – głównego projektanta pracowni architektonicznej ARCHE, adiunkta w Zakładzie Projektowania Obiektów Użyteczności Publicznej na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej.

POSŁUCHAJ AUDYCJI:
[audioplayer id=”298568″ src=”/img/articles/114835/Wieczor-zDolnego-Slaska-Przyszlosc-portu-miejskiego-we-Wroclawiu-POSLUCHAJ-1-61afe12ea94a5-w.mp3″/]
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.