Wieczór zDolnego Śląska: Nowa szczepionka przeciwko Covid-19 jest już w Polsce

Nowa szczepionka przeciwko Covid-19 jest już w Polsce. Skierowania na szczepienia także mamy już wystawione w systemie. Teraz tylko wystarczy znaleźć punkt szczepień i ci którzy chcą, mogą skorzystać z ochrony. O tym, jak na początku pandemii biliśmy się o szczepionki i o tym jak sytuacja wygląda dziś, jakie jest zainteresowanie – rozmawialiśmy w Wieczorze z Dolnego Śląska

Goście:

pediatra dr Krystyna Kańska – przychodnia Olimpia Med
specjalista chorób zakaźnych dr Agnieszka Matkowska -Kocjan
dr Piotr Karniej ekspert rynku zdrowia, Stowarzyszenie Menedżerów Opieki Zdrowotnej

POSŁUCHAJ:
[audioplayer id=”347891″ src=”/img/articles/136199/Wieczor-zDolnego-Slaska-Nowa-szczepionka-przeciwko-Covid-19-jest-juz-w-Polsce-1-6570f6f379493-0fac.mp3″/]
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *