Wieczór zDolnego Śląska: Modernizacja A4 wciąż budzi duże emocje

Mieszkańcy podwrocławskich miejscowości pod koniec listopada protestowali przeciwko poszerzaniu autostrady na odcinku Wrocław – Legnica starym śladem. Na transparentach napisali: „STOP korkom, wypadkom, objazdom A4. Wybudujcie nam w końcu nową drogę”.

O przebudowie najbardziej ruchliwej trasy w regionie, która wciąż budzi ogromne emocje, w studiu Radia Wrocław rozmawiali:

Lidia Markowska – dyrektor wrocławskiego oddziału GDDKiA
Bogdan Michajluk i Wiesław Wojtasik – organizacja „Tak dla A4 w nowym śladzie”
Tomasz Sikora (telefonicznie) – Urząd Miasta Wrocławia

POSŁUCHAJ:
[audioplayer id=”348041″ src=”/img/articles/136265/Wieczor-zDolnego-Slaska-Modernizacja-A4-wciaz-budzi-duze-emocje-1-65737bb421829-a.mp3″/]
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *